23 stycznia 2013

NOWY REGULAMIN!!!

      Witajcie!
     Jak widzicie, nie próżnujemy, tylko ostro organizujemy wyzwanie. Dzisiaj mamy dla Was czytelnie opracowane zasady - będą one umieszczone w zakładce w menu (na razie czekamy na zakończenie ankiety, której wyniki pozwolą nam ruszyć z opracowywaniem osobnych zakładek uczestników. Dlatego WSZYSTKICH członków wyzwania prosimy o oddanie głosu - ale najpierw odsyłam do postu niżej, byście wiedzieli o co chodzi, oczywiście tych, którzy nie wiedzą). Zasady zostały uzgodnione między koordynatorkami, w przejrzysty i czytelny sposób. KAŻDY UCZESTNIK MUSI PRZECZYTAĆ TEN "REGULAMIN". W razie niejasności (nie powinno ich być) prosimy o zadawanie pytań (ew. o pewne sugestie, bo w trakcie wyzwania może wypłynąć sprawa, której nie poruszono w zasadach, a okaże się dosyć istotna). By nie przedłużać, oto zasady:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Zasady ogólne wyzwania:
 1. Cel: przeczytać tyle cm, ile mamy wzrostu, czyli: czytamy książkę, następnie mierzymy grzbiet pozycji i na końcu zapisujemy.
 2. Wyzwanie trwa od 1 stycznia 2013 do 27 grudnia 2013.
 3. 27 grudnia 2013 - 01 stycznia 2014 – w tych dniach będzie robione podsumowanie 2013 roku, czyli sprawdzimy kto podołał wyzwaniu. :)
 4. Zapisy na kolejny rok (2014) odbywać się będą od 1 grudnia do 31 grudnia 2013!
 5. Do wyzwania mogą przystąpić wszyscy miłośnicy książek.
 6. NIE PRZYJMUJEMY ZGŁOSZEŃ DO WYZWANIA NA 2013. (Czas był do końca grudnia 2012) – To nie oznacza, że osoby, które przegapiły datę zgłoszenia, we własnym zakresie nie mogą podjąć się tego zadania!
 7. Co miesiąc, podczas każdej aktualizacji będzie publikowana statystyka, czyli kto ile przeczytał cm.

Zasady organizacji
 1. Każdy uczestnik ma własną stronę z przeczytanymi cm 
 2. Po przeczytaniu książki, uczestnik:
Na swoim blogu publikuje recenzję przeczytanej książki + zaznacza, że książka liczy się w wyzwaniu + podaje cm grzbietu (Ci, którzy nie mają blogów lub z różnych przyczyn nie będą pisali recenzji, to są z tego punktu zwolnieni) 
Uczestnik zgłasza (w komentarzu), iż przeczytał taką i taką książkę, liczy tyle i tyle cm, oraz link do recenzji. 
 1. Zgłoszenie przeczytanej książki:
Książki zgłaszane są przez uczestnika w komentarzu w swojej osobistej zakładce.
a)      Przykład komentarza dla osób wystawiających recenzję:
- autor + tytuł + link do recenzji + cm
b)      Przykład komentarza dla osób, które nie posiadają bloga oraz dla tych, którzy NIE BĘDĄ NA 100% pisać do danej pozycji recenzji:
- autor + tytuł + cm
Po wpisaniu pozycji z cm na osobistą listę uczestnika, komentarze będą automatycznie usuwane.
 1. Mierzenie cm:
a)      Książka papierowa – mierzycie linijką grzbiet książki -> podajecie w komentarzu w formie podanej w punkcie nr 3.
b)      ebook: Sprawdzacie na stronie księgarni lub innego portalu dot. książkom, ile pozycja ma stron -> szukacie w swojej biblioteczce książkę z taką samą ilością stron -> mierzycie tę książkę i podajecie jej cm.
c)      audiobook – to samo co z ebookami -> sprawdzacie ile książka papierowa ma stron -> szukacie w swojej biblioteczce książkę z taką samą ilością stron -> mierzycie tę książkę i podajecie jej cm.
 1. Koordynatorki mają tydzień (od opublikowania komentarza) na uzupełnienie listy książkami, które użytkownik zgłosił.
 2. Uczestnik pilnuje swojej listy przeczytanych cm! Jeśli coś nie jest uzupełnione zgłasza to koordynatorkom (w KULTURALNY sposób). Koordynatorki są również ludźmi i może nastąpić przeoczenie. Jest Was prawie 40, więc nie trudno o pomyłki - choć będziemy się starały, by takich sytuacji nie było.
 3. Uczestnicy jak i koordynatorki mają obowiązek przestrzegać wyżej wymienionych punktów. W razie nie przestrzegania zasad (np. złe zgłoszenie książki) koordynatorki nie będą brały takich książek pod uwagę. Koordynatorki nie będą traciły czasu na dochodzenie i zgadywanie „kto napisał tą książkę”, lub ile cm ma dana publikacja.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
     W DALSZYM CIĄGU SAMI LICZYCIE ILOŚĆ PRZECZYTANYCH CM! Zgłaszanie i uzupełnianie będzie możliwe w momencie, gdy KAŻDY uczestnik będzie posiadać własną zakładkę! 

     Tym akcentem kończę i życzę wszystkim spokojnej nocy :)


6 komentarzy:

 1. Ogolnie z ebookiem/pdfem to jest tak ze liczbe stron powinnyscie mnozyc x 2 bo np 200 stron w pdfie odpowiada 400 stronom normalnej ksiazki....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będzie żadnego mnożenia. Po prostu Ci, którzy będą czytać pdf-y będą musieli znaleźć na stronie księgarni lub na portalu z książkami ile dana publikacja liczy stron. Potem szukają w swojej biblioteczce książki z taką samą ilością stron i mierzą.
   A skąd wiesz, że to dokładnie x 2? Bo ja akurat przeglądałam pdf-y i różnie z tymi stronami bywa.
   Dziękuję za sugestię, wiem, co jeszcze trzeba dopisać, dla rozjaśnienia :)
   Pozdrawiam!
   D.

   Usuń
 2. Bardzo przejrzysty, jasny regulamin, więc wszystko już wiemy :) Teraz czekam jeszcze tylko na osobne zakładki dla każdego, nawet mam pomysł jak to zrobić ale nie będę się narzucać XD Ale wiesz,w razie czego napisz na emaila mojego ;3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze możesz podać swoją propozycję, nawet e komentarzu :) Cieszymy się, ż wszystko jest jasne :)

   Usuń
 3. Świetnie poradziłyście sobie z organizacją wyzwania:) Oby tak dalej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważaj ze słówkami:D Zaraz tu będzie CHAOS^^

   Usuń