REGULAMIN!!!

Zasady ogólne wyzwania:
 1. Cel: przeczytać tyle cm, ile mamy wzrostu, czyli: czytamy książkę, następnie mierzymy grzbiet pozycji i na końcu zapisujemy.
 2. Wyzwanie trwa od 1 stycznia 2013 do 27 grudnia 2013.
 3. 27 grudnia 2013 - 01 stycznia 2014 – w tych dniach będzie robione podsumowanie 2013 roku, czyli sprawdzimy kto podołał wyzwaniu. :)
 4. Zapisy na kolejny rok (2014) odbywać się będą od 1 grudnia do 31 grudnia 2013!
 5. Do wyzwania mogą przystąpić wszyscy miłośnicy książek.
 6. NIE PRZYJMUJEMY ZGŁOSZEŃ DO WYZWANIA NA 2013. (Czas był do końca grudnia 2012) – To nie oznacza, że osoby, które przegapiły datę zgłoszenia, we własnym zakresie nie mogą podjąć się tego zadania!
 7. Co miesiąc, podczas każdej aktualizacji będzie publikowana statystyka, czyli kto ile przeczytał cm.
Zasady organizacji
 1. Każdy uczestnik ma własną stronę z przeczytanymi cm 
 2. Po przeczytaniu książki, uczestnik:
Na swoim blogu publikuje recenzję przeczytanej książki + zaznacza, że książka liczy się w wyzwaniu + podaje cm grzbietu (Ci, którzy nie mają blogów lub z różnych przyczyn nie będą pisali recenzji, to są z tego punktu zwolnieni) 
Uczestnik zgłasza (w komentarzu), iż przeczytał taką i taką książkę, liczy tyle i tyle cm, oraz link do recenzji. 
 1. Zgłoszenie przeczytanej książki:
Książki zgłaszane są przez uczestnika w komentarzu w swojej osobistej zakładce.
a)      Przykład komentarza dla osób wystawiających recenzję:
- "Tytuł" Imię Nazwisko (autora) + link do recenzji + cm
b)      Przykład komentarza dla osób, które nie posiadają bloga oraz dla tych, którzy NIE BĘDĄ NA 100% pisać do danej pozycji recenzji:
- "Tytuł" Imię Nazwisko (autora) + cm
Po wpisaniu pozycji z cm na osobistą listę uczestnika, komentarze będą automatycznie usuwane.
 1. Mierzenie cm:
a)      Książka papierowa – mierzycie linijką grzbiet książki -> podajecie w komentarzu w formie podanej w punkcie nr 3.
b)      ebook: Sprawdzacie na stronie księgarni lub innego portalu dot. książkom, ile pozycja ma stron -> szukacie w swojej biblioteczce książkę z taką samą ilością stron -> mierzycie tę książkę i podajecie jej cm.
c)      audiobook – to samo co z ebookami -> sprawdzacie ile książka papierowa ma stron -> szukacie w swojej biblioteczce książkę z taką samą ilością stron -> mierzycie tę książkę i podajecie jej cm.
 1. Koordynatorki mają tydzień (od opublikowania komentarza) na uzupełnienie listy książkami, które użytkownik zgłosił.
 2. Uczestnik pilnuje swojej listy przeczytanych cm! Jeśli coś nie jest uzupełnione zgłasza to koordynatorkom (w KULTURALNY sposób). Koordynatorki są również ludźmi i może nastąpić przeoczenie. Jest Was prawie 40, więc nie trudno o pomyłki - choć będziemy się starały, by takich sytuacji nie było.
 3. Uczestnicy jak i koordynatorki mają obowiązek przestrzegać wyżej wymienionych punktów. W razie nie przestrzegania zasad (np. złe zgłoszenie książki) koordynatorki nie będą brały takich książek pod uwagę. Koordynatorki nie będą traciły czasu na dochodzenie i zgadywanie „kto napisał tą książkę”, lub ile cm ma dana publikacja.
 4. Każdy uczestnik ma prawo w każdej chwili opuścić wyzwanie. W takim przypadku prosimy zgłosić ten fakt w komentarzu. Musi to być przemyślana decyzja, ponieważ NIE MA POWROTÓW! Jak uczestnik rezygnuje, to jest to równoznaczne z usunięciem indywidualnej zakładki. Zapraszamy w grudniu (patrz Zasady ogólne wyzwania pkt. 4)

2 komentarze:

 1. Oj, żałuję, że nie udało mi się zgłosić się do tego wyzwania w odpowiednim czasie. No cóż, może trafię tutaj w grudniu i zdążę wziąć udział.
  Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej zapraszamy w przyszłym roku:P

   Usuń